sestdiena, 2011. gada 22. oktobris
Deguna tonāls zīmējums
Ēnas laukumam jābūt tumšam, lai izceltos apgaismojums un būtu pietiekoši daudz pelēko toņu, ar kuriem veidot formu. Tuvākās detaļas zīmē asāk un kontrastaināk, lai panāktu telpiskumu. Jāizvairās no apvilkuma un kontūras, jo kontūra grauj apjomu. Strīpojumam jābūt vienmērīgam, līnijas krustojas 30 - 35 grādu leņķī.
Kā zīmēt ģipša degunu. Uzbūve. Proporcijas
Ģipša deguna zīmējumu sāk ar ārējām proporcijām - zilās līnijas, iekļaujot arī krītošo ēnu. Deguna garunu var sadalīt uz pusi un atrast vidu. Violetās līnijas parāda perspektīvas virzienus, pēc kurām var spriest par objekta novietojumu - tas ir virs acu līmeņa, jo perspektīva iet uz leju. Dzelteno līniju krustpunktā ir viduspunkts, ko var izmantot, nosakot proporcijas. Zaļā līnija ir deguns viduslīnija, kuru noteikti jāzīmē, jo deguns ir simetrisks.
Atvērtas kastes uzbūve. Slīpumi
Zīmējot kasti, nepieciešamas daudzas palīglīnijas, kuras parāda proporcijas un izsaka novietojumu telpā, attiecībā pret zīmētāju. Violetās līnijas ir horizontāles, kuras zīmē gar būtiskām kastes vietām: zemākais punkts, augstākais punkts, kastes iekšējais stūris, atlocījuma stūris. Gaiši zilās līnijas ir vertikāles, kuras zīmē gar tālākajiem punktiem un izvelk cauri kastes stūriem un atlocījuma vietām. Tumši zilās līnijas attēlo perspektīvas samazinājumu. Oranžās līnijas parāda atlocījumu virzienu, kuru vēlams pagarināt. Zaļās līnijas parāda redzes leņķi - no augšas uz leju. Dzeltenās līnijas savieno atlocījumus. Rezultātā veidojas savdabīgs tīkls, kurā atrodas "noķerta" kaste.
pirmdiena, 2011. gada 10. oktobris
Divu kubu konstruktīvs zīmējums
Zīmēt sāk no ārējām proporcijām, apvienojot abus priekšmetus. Tad zīmē iekšējās proporcijas un tikai pēc tam pašu priekšmetu. Perspektīvas līnijas tiek pagarinātas, tās zīmē paralēlas, ar tendenci uz samazinājumu. Perspektīva sākas no tuvākās šķautnes.
Divi kubi
Papīra lapa ir plakana, taču uz tās jāuzzīmē trīs dimensiju objekti, kuriem ir ne tikai augstums un platums, bet arī dziļums. Tieši "aizejošās" plaknes ir tās, kuras visgrūtāk attēlot, tāpēc nepieciešama mērīšana un horizontāles. Horizontāles velk gar kubu stūriem, tās palīdz gan noteikt attālumu, gan leņķus, turklāt, apvienojot uz vienas līnijas vairākus priekšmetus, iespējams atrast precīzu to atrašanās vietu. Uz zilās horizontāles, piemēram, atrodas gan lielā kuba tuvākais zemākais stūris, gan mazā kuba tālākais apakšējais stūris. Vertikāles izmanto, lai noteiktu kubu sānu plakņu izmērus, kuras parasti liekas platākas, nekā ir patiesībā.
pirmdiena, 2011. gada 3. oktobris
Zīmēšanas process
Zīmējot tiek pastiprinātas pašēnas un krītošās ēnas, tādējādi palielinot kontrastu. Kontrasts ir nepieciešams, lai rastos pietiekoši daudz pelēko toņu, ar kuru palīdzību veidot formu. Ēnas un pašēnas zīmē ar mīkstu zīmuli - B, 2B, pustoņus ar vidēji mīkstu zīmuli - HB,F, apgaismoto daļu var zīmēt ar H.
Dominējošais strīpojuma virziens
Strīpojuma tehnika var būt daudzveidīga, atkarībā no temperamenta, taču jaievēro, ka apjomu vislabāk parādīs strīpojums, kura līniju virziens sakrīt ar plakņu virzienu.
Ar ko sākt?
Vispirms jāsajūt kopējais apjoms, objekta raksturs un dominējošais virziens. Tāpēc vajadzīgas horizontāles un vertikāles.
1. Tālāko punktu līnijas. Palīdz iekļauties lapā, veido ārējo proporciju (sarkanās līnijas)
2. Iekšējās proporcijas. Locījumi - vietas, kur izmainās forma (zilās līnijas)
3. Slīpumi. Saistība starp atsevišķām papīra daļām, kad tiek zīmēti nevis fragmenti, bet meklēti apvienojoši virzieni, kurus velk pāri visai lapai (zaļās līnijas)
4. Dominējošais virziens, šajā gadījumā - diogonāle (melnās līnijas)
Kad proporcijas un slīpumi ir atrasti, ieklāj ēnas laukumu, apvienojot pašēnu ar krītošo ēnu.
Uzdevums: Forma
Papīra forma ir pietiekoši plastiska, lai radītu gan asus leņķus un izliekumus, gan pludlīnijas. Veidojot apjomu, jāizvairās no apvilkuma (kontūras), jo kontūra, smaga, melna līnija, iznīcina formu.
svētdiena, 2011. gada 2. oktobris
Abonēt:
Ziņas (Atom)