sestdiena, 2011. gada 19. novembris

Lodes uzbūve. Trīspadsmitā stadija

Zīmē pustoņus, veidojot lodes formu.

Lodes uzbūve. Divpadsmitā stadija

Ēnojot patumšina vietas, kuras atrodas vistuvāk.

Lodes uzbūve. Vienpadsmitā stadija

Krītošo ēnu ieklāj tumšāku par pašēnu.

Lodes uzbūve. Desmitā stadija

Ieklāj ēnas laukumu.

Lodes uzbūve. Devītā stadija

Iezīmē krītošo ēnu. Ēna tiek zīmēta kā elipse. Slīpās līnijas gar lodes sāniem parāda apgaismojma virzienu. Horizontāles ap krītošo ēnu ir proporciju līnijas.

Lodes uzbūve. Astotā stadija

Uz horizontālā šķēluma zīmē elipsi. Uz vertikālā šķēluma zīmē divas elipses. Visas elipses krustojas vienā punktā.

Lodes uzbūve. Septītā stadija

Uz vidējā šķēluma zīmē apli.

Lodes uzbūve. Sestā stadija

Abiem šķēlumiem atrod viduspunktu.

Lodes uzbūve. Piektā stadija

Cauri sānu plakņu viduspunktam izvelk līnijas, kuras savieno ar satekpunktu. Kubs tiek pārgriezts uz pusēm. Uz šī šķēluma vēlāk tiks zīmēta elipse perspektīvā. Cauri šiem pašiem viduspunktiem izvelk vertikālas līnijas, kuras savienojot rada šķēlumu. Uz vidējā griezuma tiks zīmēts aplis.

Lodes uzbūve. Ceturtā stadija

Visām kuba plaknēm atrod viduspunktu, sakrustojot plakņu stūrus.

Lodes uzbūve. Trešā stadija

No kuba tālākās malas novelk vertikāles. Vertikāles, krustojoties ar līnijām no satekpunkta, veido kuba tālāko plakni.

Lodes uzbūve. Otrā stadija

Uz viduslīnijas izvēlas satekpunktu. Satekpunktu savieno ar kvadrāta stūriem. Novelk kuba tālāko malu.

Lodes uzbūve. Pirmā stadija

Lai uzzīmētu lodi, vispirms jāuzbūvē kubs, kurā lode atradīsies. Lode ir trīs dimensiju objekts un kubs palīdzēs izprast lodes formas būtību. Vispirms jāuzzīmē kvadrāts un kvadrāta viduslīnija.

Skicēšana

Skicēšana

Skicēšana

piektdiena, 2011. gada 11. novembris

Portrets

Skicēšana. Portrets

Skicēšana ar tušu un otu

Skicēšana

Skicēšana būtiski atšķiras no uzbūves zīmējuma, galvenokārt ar ātrumu. Skici var zīmēt dažas sekundes vai dažas minūtes. Skices mērķis ir uztvert būtisko, raksturīgo. Skicei jābūt brīvai, veiklai. Skicēt var priekšmetus, dzīvniekus, cilvēkus, dabu, visu, kas redzams apkārt. Skicēt var fantāzijas un idejas. Skicēt var noskaņojumu. Skicējot tiek attīstīts uztveres ātrums. Skicējot atrod savu zīmēšanas stilu. Skicējot rodas idejas.

ceturtdiena, 2011. gada 10. novembris

Artūrs Krjukovs. Zīmējums ar zilu pildspalvu

Uzdevums: Grāmatas perspektīvā

Grāmatas uzliktas viena uz otras, dažādos pagriezienos. Grāmatas zīmē caurspīdīgas, lai var izsekot perspektīvas samazinājumam. Caur grāmatu stūriem velk horizontāles un vertikāles, lai noteiktu proporcijas. Redzamās grāmatu daļas iezīmē tumšākas, uzbūves līnijas zīmē vieglākas.

piektdiena, 2011. gada 4. novembris

Uzdevums: tehniku apvienošana. Ceturtā stadija

Kad akvarelis izžuvis, var sākt zīmēt ar flomastru. Vēlams izmantot pēc iespējas tievāku flomastru (piemēram, 0,38). Smalka flomastra līnijas maksimāli pietuvinās zīmuļa strīpojuma tehnikai, tikai jāatceras, ka izdzēst neko nevarēs. Vispirms ieklāj krītošās ēnas, lai veidotos kontrasts. Krītošās ēnas var būt pilnīgi melnas. Arī pustoņus jāzīmē ar flomastru, taču tajos var likt arī zīmuli. Ar zīmuli nevajag zīmēt ēnas, jo pietiekamu tumšumu neizdosies panākt. Jāievēro secība, - zīmulis iet pa virsu flomastram. Zīmējumu var arī dzēst, turklāt, veidojas interesanti efekti, kad nedaudz parādās vēsais tonis.

Uzdevums: tehniku apvienošana. Trešā stadija

Kad zilā krāsa izžuvusi, uzklāj siltu toni, piemēram, oranžu. Uzbūves līnijas var palikt apakšā zem akvareļa, būs vieglāk zīmēt.

Uzdevums: tehniku apvienošana. Otrā stadija

Lai panāktu rūsas efektu vēlams tonēt zīmējumu ar vairākām krāsām, taču jāatceras, ka tas tomēr ir zīmējums, nevis gleznojums, tāpēc vajadzētu izvairīties no krāsu attiecībām. Lai gan priekšmeti tonāli atšķiras, jāieklāj visi ar vienādu vēsu toni, izņemot balto fonu un pamatu. Nevajadzētu lietot daudz ūdeni,  - zīmējums ir uz vatmana un papīrs var kļūt nelīdzens. Krāsa jāuzklāj precīzi gar kontūru.

Uzdevums: tehniku apvienošana. Pirmā stadija

Gadsimtu vecam gludeklim ir sarežģīta forma, tāpēc nepieciešama stabila uzbūve. Apaļās detaļas jāieliek "kastē", jo jāpanāk perspektīva. Krāsns aizbīdnis piesliets nedaudz slīpi, tas ir simetrisks un obligāti jāzīmē viduslīnija. Lai savienotu visus trīs priekšmetus vienotā  ansamblī, nepieciešamas vertikāles un proporciju horizontāles. Var delikāti ieklāt ēnas laukumus.